1LK: Dwa oblicza Czarnych Koszul

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Koszykarki Polonii Warszawa ze spotkania 8. kolejki 1.Ligi Kobiet w Pabianicach wrócą w ponurych nastrojach. Po bardzo wyrównanej, ale dobrze zagranej i co najważniejsze – wygranej pierwszej połowie, w drugiej części meczu Polonistki wyraźnie “zacięły się” i z parkietu schodziły pokonane.

– Myślę, że to był najsłabszy mecz w naszym wykonaniu. Mecz, w którym miałyśmy najsłabszą skuteczność. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu też powiem, że to był najsłabszy nasz mecz w całym sezonie – skomentowała spotkanie zaraz po jego zakończeniu trener Kasia Dulnik.

Trzeba przyznać, że od początku nie zapowiadało się na sukces. Drużyna dotarła do Pabianic spóźniona o 40 minut, do tego nieco zdziesiątkowanym składem. Zamiast min. dziesięciu zawodniczek, przez wykluczenia kontuzyjne dotarło zaledwie dziewięć, za co na SKK Polonia Warszawa została nałożona kara. Brakowało czasu na solidną rozgrzewkę, odprawę. Choć mimo tego, to Polonistki przeważały jednym punktem po zakończeniu pierwszej połowy.

– Szkoda, bo był to mecz do wygrania. Przeciwniczki również grały bardzo słabo. Jest mi przykro, że ten mecz przegrywamy – podsumowuje trenerka Czarnych Koszul.

Po 8. kolejce 1LK na prowadzeniu Uniwersytet Warszawski z zaledwie jedną porażką na koncie. Polonistki zajmują obecnie w tabeli 8. miejsce, ale mają taką samą liczbę punktów co AZS UMCS Lublin i najbliższe rywalki – Uniwersytet Gdański.

12.11.2014, 17:00

Grot Dekorex Pabianice – SKK Polonia Warszawa 68:54 (18:18, 15:16, 18:11, 17:9)

Punkty dla Polonii: Małaszewska – 24, Gawryszewska – 12, Maj – 9, Paczkowska – 6, Kolasińska – 2, Zduniak – 1

Galeria zdjęć z meczu: Dekorex – SKK Polonia.