1LK: Zabrakło dwóch punktów

Processed with VSCOcam with a5 preset

Po raz kolejny naszej drużynie nie udało się zwyciężyć w meczu u siebie. Dziś nieznacznie ulegamy drugiej drużynie AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 56:58.

Przed meczem zawodniczki obydwu zespołów zostały obdarowane okolicznościowym kwiatem z okazji Dnia Kobiet. W samym spotkaniu od początku przeważały rywalki, w porównaniu ze styczniowym meczem w Gorzowie tym razem wykorzystując różnicę wzrostu, jak też rzucając w tej pierwszej fazie meczu kilka razy za trzy punkty, przez co ich przewaga punktowa większość spotkania wynosiła około dziesięciu punktów.

Po tradycyjnie kryzysowej trzeciej kwarcie, w połowie kwarty czwartej doskoczyliśmy do rywalek na cztery punkty, czego zasługą były rzuty za trzy i znakomite rozgrywanie Natalii Małaszewskiej, która niestety na minutę do końca musiała zejść z boiska z powodu piątego faulu. Ostatecznie na zwycięstwo zabrakło czasu, rzut równo z syreną Moniki Maj pozwolił jedynie zminimalizować porażkę do dwóch oczek.

Warto wspomnieć, że po raz kolejny w sezonie double-double zdobyły dziś Natalia Małaszewska – 17 punktów, 10 zbiórek – oraz Monika Maj – 14 punktów, 12 zbiórek. Ponadto 9 punktów rzuciła Sylwia Machowicz, która mogłaby jeszcze podwyższyć dorobek gdyby nie zejście za faule już w połowie trzeciej kwarty.

Przed Polonistkami dwa ostatnie mecze sezonu, za tydzień z liderem Ostrovią Ostrów Wielkopolski na wyjeździe, zaś za dwa tygodnie, w niedzielę 22 marca o godzinie 18:00 ostatni mecz sezonu na własnej hali z Łódzkim KS.

Marcin Połeć & Michał Mistewicz

8.03.2015, 16:30

SKK Polonia Warszawa – Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski 56:58 (11:22, 14:16, 16:15, 15:5)

Punkty dla Polonii: Małaszewska – 17 (10 zbiórek), Maj – 14 (12 zbiórek), Machowicz – 9, Kolad, Błajda – po 6, Kolasińska – 4.

Galeria meczowa: Polonia – AZS PWSZ