SKK Polonia Warszawa – MKK Sokołów Podlaski 85:55

IMG_9639__1457903320_37.47.35.160

Ostatni mecz w rundzie zasadniczej Polonistki rozegrały na własnej hali z drużyną MKK Sokołów Podlaski. Stawką było zakwalifikowanie się do turnieju półfinałowego o awans do I ligi – i nasza drużyna spełniła pokładane nadzieje w znakomitym stylu wygrywając z rywalkami 85:55!

Pierwsza połowa wbrew rezultatowi zdawała się być wyrównana, często różnica oscylowała w granicach czterech-sześciu punktów różnicy, choć Sokołów by na prowadzeniu tylko raz (6:4). Polonistkom udało się jednak bezlitośnie wykorzystywać błędy rywalek w końcówkach kwart. Trzecia kwarta była już majstersztykiem. Polonistkom wychodziło prawie wszystko, rzuciły kilka trójek, były bardzo skuteczne pod koszem. W takim rozrachunku czwarta kwarta była już tylko formalnością, na parkiecie na dłużej pojawiły się zawodniczki mniej grające w tym sezonie i udowodniły, że również znakomicie sobie radzą! Znakomite „wejście” miała Weronika Zaworska, która w pierwszych minutach przebywania na boisku rzuciła celnie za 3, a potem za 2 punkty. Wspierane głośnym dopingiem również i tę partię Polonistki pewnie wygrały.

Ciężar zdobywania punktów spoczywał dziś przede wszystkim na Olivii Olesiewicz, której już po 20 minutach gry udało się zdobyć 13, a także Agnieszce Lichomskiej – obydwie zdobyły ostatecznie po 16 punktów. Znakomicie pokazała się również Ania Kolad – 12 punktów i bardzo dobra gra w ataku (100% celności oddanych dzisiaj rzutów). Warto podkreślić, że punkty zdobywała dziś cała nasza dwunastka.

Trochę mniej niż zwykle punktów zdobyła dziś Kasia Dulnik, ale też mniej grała. A poza tym miała na koncie 8 zbiórek i kilka bardzo urodziwych asyst.

Co dalej? Od 8 do 10 kwietnia odbędzie się turniej półfinałowy, nie wiemy jednak jeszcze w jakim mieście, ani z jakimi rywalkami przyjdzie nam się zmierzyć. Śledźcie nasze media, żeby być na bieżąco i wspierajcie dalej dziewczyny w naszym wspólnym celu – pierwszej lidze!

SKK Polonia Warszawa – MKK Sokołów Podlaski 85:55
Agnieszka Lichomska, Olivia Olesiewicz – 16 pkt., Ania Kolad – 12 pkt., Kasia Dulnik, Iwona Gawryszewska – 8 pkt., Weronika Zaworska, Patrycja Szpakowska – 5 pkt., Agnieszka Wójcik, Ania Kolasińska – 4 pkt., Isia Korczak – 3 pkt., Aneta Supeł, Iza Błajda – 2 pkt.

Michał Mistewicz & Profesor Ciekawski